Trendy 2020/2021

Rok se s rokem sešel a jak už bývá na jeho konci zvykem, hodnotíme co se nám v něm povedlo nebo naopak. Já jsem se letos rozhodl shrnutí pojmout z trochu jiného soudku a podíval jsem se na některé trendy, které v minulém roce zažily boom a nic na tom pravděpodobně nezmění ani jednička na konci. 

Byl to rok krysy, kdy nás epidemie zavřela do našich domovů, kdy na veřejnosti vřela témata posledního období jako Black Lives Matter nebo digitální závislosti. Jedno se dvacítce upřít nedá. Byl to velmi emotivní a silný rok, na který jen tak nikdo z nás nezapomene. 
Ester a Josefína, oblíbené duo, uvedlo novou kolekci s názvem OFF. Mikiny s velkou kapucí a zejména s pytlíčky z pokované látky, díky kterým se můžete vrhnout (ne)dobrovolně do digitální očisty, jelikož pytlíčky ruší telefonní signál i wifi. V hygieně duše, v pravém slova smyslu, vám tak už nic nezabrání. 


Jen málokterý seriál se v dnešní době nevěnuje tématům jako jsou rasové odlišnosti, feminismus, eko aktivismus a klimatické změny, ale jen minisérie Dámský gambit z produkce Netflixu, která se stala okamžitě po uvedení celosvětovým hitem, dokázala skloubit skoro všechna zásadní témata rezonující dnešním divákem do jednoho celku - otázky kolem genderové nerovnosti, rodiny, rasismu nebo sexuality. Věděli jste třeba, že seriál je označován nejvíce sexy počinem za rok 2020 bez reálných záběrů sexu? Natočený podle románu Waltera Tevise z roku 1983 vypráví příběh Beth Harmon, která se snaží prorazit ve světě šachů ovládaném muži. 


Počet lidí trpících depresemi a úzkostmi se podle průzkumu Světové zdravotnické organizace za poslední desetiletí zvýšil až o pětinu. Může za to životní styl i špatná léčba. A situaci nepomohla ani pandemie. Museli jsme se přizpůsobit novým situacím a naučit se novým věcem. Ale to se vždy nemuselo setkat s úspěchem. Úzkost, beznaděj, smutek nebo třeba enviromentální žal, jsou odrazem i dnešních popových skladeb. A jestli je pop zrcadlem společnosti, troufnete si odhadnout, co bude odrážet ten letošní rok? 


Harry Styles.


(nejen proto, že se jako první muž objevil na obálce Vogue)


Rande přes videohovor. Fikce? Skutečnost. Jestli někdy v dějinách existovala divná doba pro seznamování, je to právě tahle. Pandemie omezila kontakt, není proto divu, že společnosti jako Instagram, messenger od Facebooku nebo Tinder, od března minulého roku zaznamenaly celosvětový nárůst v množství vyměněných zpráv. I randění se přesunulo do online světa a vznikla tak např. platforma Quarantine Together, kdy vám každý den přijde zpráva s otázkou, jestli jste si umyli ruce. Pokud odpovíte kladně, za odměnu vám představí možného potencionálního partnera. Jen odborníci se bojí, aby nám v dnešních teenagerech nevyrostla generace, která se bude bát tělesného doteku.


Valentino spojil své síly s Levis, poslední měsíce nešlo přehlédnout ani Supreme s Louis Vuitton nebo kolaboraci Ikei s kreativním ředitelem parfumářského domu Byredo, Benem Gorhamem, to je jen výčet spoluprací, se kterými se v minulém roce roztrhl pytel. Celosvětově uznávané značky už dávno pochopili, že pokud nechtějí utírat ze svých poliček prach, musí zaujmout i širší publikum a nejlépe ještě vytvořit něco, po čem budou všichni lačně toužit a budou si to moci v dnešní době dovolit i OSVČ. 


Že je sice zima, ale všude na vás vyskakují obrázky celebrit oblečených do plavek? Není se čemu divit, když se z otužování stal nový fenomén, kterému propadl leckdo. Ponořit se do ledové vody a zatnout zuby se rozhodli Eva Decastelo, Denisa Dvořáková, Rytmus nebo Agáta Hanychová. Za tím, že se otužování v ledových rybnících a řek stalo tak populárním, může nizozemský Wim Hofa, osobní guru Jima Carreyho nebo Toma Cruise. 


Ještě do března minulého roku platilo, že by v ložnici neměly být žádné rušivé elementy a měla by sloužit jen pro spánek. To se ale od pandemie změnilo a jestli jste v minulosti v posteli jen občas posnídali, po několik týdnů až měsíců se najednou stala středobodem vesmíru. Spousta dotázaných potvrdila, že jim jde kreativní myšlení z postele líp a zároveň se postel stala i jakýmsi útočištěm před chaosem života počas pandemie. Czech Blondýn

Form for Contact Page (Do not remove it)

Název

E-mail *

Vzkaz *