Křupavý průvodce: Když vás honí mlsná

Důvodů, proč si ke kávě objednat i něco sladkého, je vždycky spousta. Je lockdown, to je už dostatečný důvod, plavky možná letos vynesete maximálně na zahradu (pokud ji máte, to je štěstí), džíny co nedopnete můžete schovat do horní poličky na příští rok (je jaro), potřebujete si rychle obalit nervy (a to cukr umí skvěle) nebo vás prostě jen honí mlsná. Tak až se vás příště zeptají, jestli si ke kávě ještě něco dáte, odhoďte zábrany a dejte si to, na co máte zrovna chuť. Navíc v těchto kavárnách toho litovat rozhodně nebudete. Letec espresso bar


- jejich povidlové buchty stojí za samostatný výlet na Letnou. 

Etapa


  - v jarním lockdownu jsem si na jejich sladkém vypěstoval slušnou závislost. zkuste třeba jejich ovocný crumble s ricottou, který koupíte i přes eshop.

Kro coffee


- Kro rodina se nedávno rozrostla o kavárnu a pekárnu. Vitrína s obloženými chleby vás donutí neodejít s prázdnou.

Super Tramp Coffee


- ke kávě rumový obláček a jedno nebe v puse.

Savoy


- kremrole, věneček nebo větrník? vybrat si jen jeden zákusek tady není jednoduché, ale všechny stojí za hřích.

Cukrář Skála


- pravidelná zastávka pro jeden (nebo dva?) nadýchaný indiánek, který chutná tak, jak si ho všichni pamatujeme z dětství.

Eska


- industriální kavárna, která je milována pro svou pověst s nejlepším chlebem ve městě. ale neignorujte ani jejich sladké. povidlová, maková nebo tvarohová? jaká buchta to bude příště?

Pekárna Praktika


- kolik náplně je hodně náplně? V téhle pekárně vás přesvědčí o tom, že jste to dosud nevěděli. 

Kus Koláče


- jak se pozná dobré pekařství? jděte tam v jakoukoliv denní hodinu a fronta před ním je vaší odpovědí.

Artic Bakehouse


- jedno místo, dva světy. Na doma poctivý kváskový chleba a do ruky malou kuličku s rozinkami a kardamonem. Aby výšlap na Petřín byl o trochu sladší. text Ondřej P. foto archiv značky

Form for Contact Page (Do not remove it)

Název

E-mail *

Vzkaz *