29 dubna 2018

Hot tip: Mono Fono


Rozhodl jsem se, že bych chtěl na blog zase víc přispívat s tipy na nová bistra a kavárny. Vím, že tenhle typ článků bavil i vás a ptali jste se, jestli se vrátí nebo jestli chystám něco podobného. Ještě nevím přesně, v jaké časové frekvenci je vzhledem ke své práci a dalším povinnostem budu stíhat, ale protože i mě to baví a objevování nových míst a jejich focení je pro mě i jistým způsobem odpočinek, snad to bude postupně, víc než jednou za měsíc.

Prvním ze žhavých tipů je Mono Fono, podnik v samotném srdci stověžaté, který se, od pondělí 9. dubna stal nejen místem pro koncerty a posezení s přáteli u baru, ale i kavárnou a bistrem, za mě tím nejvíc insta friendly tady u nás, kdy jediné, co budete řešit, do kterého z křesel si chcete sednout, když jedno je krásnější než druhé. A kdo čas od času nechce řešit takové malicherné problémy, že?
Od ostatních kaváren a bister má Mono Fono jednu obrovskou výhodu a to ve svém velkém prostoru. Za přední částí s barem následuje ještě rozsáhlejší část, s dvěma koženými gauči a prosklenými dveřmi na zahrádku. Kavárny mi slouží i jako office, kde se rodí všechny nápady, kde sbírám inspiraci, z prostředí, voňavé kávy, z lidí kolem sebe. Občas se mi ale stane, že místo, abych energii čerpal, nepříjemný hluk a stoly blízko sebe mi ji berou a já se nedokážu soustředit a naladit se na tu vlnu, kterou potřebuju. To se ale tady stát nemůže.
Interiér, který navrhl přímo jeden ze spolumajitelů podniku, překypuje barvami a vzory na stěnách, potazích křesel, nábytku, i na porcelánu, nepůsobí ale rušivě a přeplácaně, naopak všechno k sobě harmonicky ladí.První týden fungovala jen kavárna, dnes už je v provozu i kuchyně, od pondělí do pátku najdete v nabídce vždy jednu polévku, jedno vegetariánské jídlo a jedno klasické s masem. Nechybí ani foccacia s domácím pestem, croissanty, tousty a sendviče. Espresso tady stojí 45 Kč, cappuccino 60 kaček. 

Kdo chce další foodies tipy, může mrknout do dubnového randomu, kde je dalších několik novinek, třeba witKralik nebo Pauseteria. 


SHARE:
Blogger Template by pipdig