06 prosince 2017

Easy tips how to survive christmas

Když se mi změnilo moje vnímání zimy a než se budete ptát, jak jsem to dokázal, odpovím rovnou, že je to jako se vším ostatním v životě, kdy se stačí zaměřit na to hezké a vypustit ze své zóny všechno, co vám to kazí, začal jsem nabývat dojmu, že jsem jeden z mála, kteří ji přijali se vším všudy. I s tou příšernou tmou (obzvlášť tenhle fakt je pro blogera deprimující), drkotáním zubů a předvánočním stresem. Asi nikdy nebudu oplývat pravým zimním nadšením, protože při pohledu na sníh se mi vybaví bláto a další zničený semišky, ale v poslední době jsem zastáncem toho názoru, že na všem se dá najít něco pěkného a užít si to. A na zimě nevyjímaje. Protože i zima se dá snadno zpříjemnit a nemusí být jen o netrpělivém vyčkávání na první sněženky.

Domácí spa
͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢͢
Miluju, když celý promrzlý přijdu večer z práce domů a napustím si horkou vanu. Když si u toho zapálím svíčky, relaxuju, pomalu rozmrzám a všechen stres a všechno napětí mizí, čím víc vody ve vaně přibývá. Už jednou jsem psal, že vana u mně funguje i jako nový příval energie. A jen v zimě má ty správný grády. Teď, když jsem ještě navíc objevil koupelový přípravky, mléko do koupele od Green Pharmacy a pěnu Grace Cole, je požitek desetinásobný. Od chvíle, kdy se mi ale dostaly do rukou taky masážní oleje od Bio Aroma, to vanou rozhodně nekončí, nýbrž začíná. Jejich tělové přípravky mají příjemnou nevtíravou vůni, díky šikovným pumpičkám se snadno aplikují a navodí mi přesně tu atmosféru, kterou po náročném dni potřebuji. Řeknu vám, ten pocit sametově jemné pokožky, když ulehám do postele, tomu jsem naprosto propadl.
Pečení
͢
Domácí cukroví neodmyslitelně patří k Vánocům a jeho příprava může být sranda. Zkuste se letos domluvit s kamarádkou nebo kamarádem a pečte cukroví společně. Když si k tomu ještě uděláte horkou čokoládu nebo svářeček, je to zaručený recept na fajn víkend. Já se chci tenhle rok pustit i do vánočky, kterou miluju už od dětství a jinou snídani po Štědrém dnu si ani neumím představit. K vánočce se váže i spousta pověr a tradic. Krom toho, že kuchařka měla být při její přípravě oblečená v bílé zástěře a mít bílý šátek, nesměla při zadělávání těsta promluvit a při kynutí musela skákat do výšky, aby se vánočka povedla. Křížové pletení má také svůj význam. Mělo ochránit celou rodinu před zlem a snad i proto se vždy peklo tolik vánoček, kolik členů rodiny.

Období svetrů, čepic, šál a kabátů
͢
Vrstvím, chumlám se do svetrů, obmotávám se do šál a uši schovávám pod čepice. A cítím se neskutečně příjemně.


Trhy, svařák a knížka
͢
Ulice měst jsou ve třpytivých světlech krásnější než jindy a trhy lákají zastavit se a vychutnat si vánoční atmosféru se svařákem v ruce a za zvuků koled. Prostě na chvíli vypnout od všeho předvánočního stresu a jen být. Kdo má raději svařák v teple, tomu doporučuju zajít třeba do Styl& Interiér a chvíli posedět v jejich zimní zahradě. Tak jako je tohle místo oázou v letních měsících, je tomu tak i v zimě. Spotřeba kávy s ubývajícími teplotami roste, protože je tu kromě možnosti kavárenskýho poflakování, ještě ta druhá, vzít si kávu s sebou a zahřívat si o horký kelímek promrzlé ruce. Počasí svádí k zachumlání se na celý den do peřin a konečně přečíst tu novou knížku, na kterou doteď nebyl čas. 


Svíčky
͢
Malé, velké, tlusté nebo tenké, ne nadarmo patří velké množství svíček k výbavě každé dánské domácnosti a tudíž hygge momentu, tedy útulnosti a pohody. Tak schválně, kolik jich doma máte?

Text a foto Czech Blondýn 

SHARE:
Blogger Template by pipdig