24 listopadu 2017

Easy way to happiness

Konec roku se blíží a s ním i všemožné bilancování. Ještě je před námi poslední měsíc, ale už teď je nadmíru jasné, že tenhle rok byl pro mně ve spoustě věcech zlomový. Tak trochu jste si o tenhle článek i sami napsali, když mi od vás přišlo několik milých zpráv k tomu předposlednímu a mimo jiné jste se i ptali, zda-li chystám nějaké pokračování a jestli bych mohl napsat podrobněji, co jsem ve svém životě změnil, nebo co mě dělá šťastným. Myslím, že v této chvíli, kdy se blíží advent a kdy začínáme přemýšlet nad dárky pro naše nejbližší je ta nejvhodnější doba si připomenout, že je sice důležité myslet na druhé, ale nesmíme přitom zapomínat i sami na sebe.


Tak, jako si každej den čistíme zuby a pleť, měli bysme dát očistu i své hlavě. Protože jen s čistou myslí nejdál dojdeš! Píše se to v knížkách o osobním rozvoji a doporučuje to kdejaký kouč. Pro mně je tím dokonalým a nejdostupnějším relaxem horká vana. Obzvlášť teď v zimě má dvojí účinek - pomáhá odpočinout mysli a zároveň dodává energii zimou unavené pokožce. Oblíbil jsem si nejrůznější tělové oleje a pěny do koupele, díky nimž je požitek maximální. 

Je nesmírně důležité, obklopit se správnými lidmi. Lidmi, kteří si na vaše přátele nehrají, ale skutečně jimi jsou. Kteří tady pro vás vždy budou. Kamarádi, kteří vás berou nejen takový, jací jste teď, ale i jací jste byli a budete. Protože, aniž bysme si to často uvědomovali, každý člověk v naší blízkosti, má na nás neuvěřitelný vliv a často na nás působí víc, než si dokážeme představit. Je proto nesmysl věnovat čas a energii někomu, s kým není radost pobýt. Držet se zuby nehty vztahu, který vás vysává a má na váš život negativní vliv. Je těžké, od sebe takové lidi odstřihnout a že vím o čem mluvím, ale je nás na světě jedna miliarda, takže jistě přijde někdo nový. Zatímco jedny vztahy vadnou, druhé vzkvétají. Takový už je prostě život!

Dělej to, co tě skutečně baví. On to sice píše každej trouba, ale realizovat to, je jinej level. Za poslední týdny, kdy se můj osobní život scvrknul do malé bubliny, si už vybírám, čemu skutečně chci dát svůj čas a čemu ne. V době, kdy jsem ho měl ještě spoustu a práce mi zabrala pouhých pár hodin týdně, nebylo těžké poflakovat se po kavárnách, sportovat, blogovat, navštěvovat nejrůznější výstavy. Někam jsem šel, protože jsem chtěl, jindy se to ode mně očekávalo. Čas jsem řešit nemusel, prostě jsem si ho našel. Ostatní mi mou svobodu záviděli, já se v ní začínal utápět. Že by se z freelancera dobrovolně stal zaměstnaný? Je to spíš naopak. Já tím ale vplul do úplně nový kapitoly a užívám si to. Až mě to bavit přestane, zase se posunu jinam. Pokoušel jsem si určit nějaké priority, než jsem pochopil, že je jen jedna. A tou je mé vlastní štěstí!


Jsem z generace Y který se taky přezdívá jako mileniálové. Generace uzavřená ve své vlastní bublině. Uctívající moderní technologie a zatracující vše, co není online. Kdy heslo na WiFi je často tou nejdůležitější otázkou dne, stěhování si na nedostatek času jakousi univerzální odpovědí, peníze jenom prostředkem, jak si život užívat a sociální sítě často důležitější než realita. Ale taky jsme generace, která je oproti jiným mnohem víc liberálnější a díky virtuálnímu světu můžeme svobodně vyjadřovat svůj názor a sdílet své radosti i starosti. Ale občas není na škodu překročit svý hranice, bejt na okamžik offline a rozšiřovat svou komfortní zónu! Vidět věci jinak.

Cítíte se mizerně? Jedním z možných řešení, jak se zbavit napětí, je procházka městem. Během ní máme dostatek času na srovnání myšlenek a díky pohybu, se dostaví i příjemný pocit. Město nabízí podobně hřejivou náruč jako šálek kávy v oblíbené kavárně, horká vana nebo sport. Navíc, být na chvíli turistou ve vlastním městě, je celkem zábava.

Text a foto Czech Blondýn
SHARE:
Blogger Template by pipdig