Tak trochu jiný piknik

by - 24 srpna

Asi málokterý nápoj je tak slavnostní jako víno. Já mám s vínem spojené jen samé radostné události. Byly časy, kdy jsem si dával jednu skleničku každej večer, jedna sklenička z tebe totiž alkoholika rozhodně nedělá, naopak je potvrzené, že jedna sklenka pomáhá cítit se fyzicky a psychicky líp. A k létu už tak nějak víno patří. Grilovačky a nejrůznější zahradní párty si asi většina z nás bez dobrého vína představit nedokáže. Mými nejoblíbenějšími jsou růžová a bílá.

Když se nám doma objevilo Porto Cruz Pink Rosé v krásné designové láhvi, nějakou dobu jsme si ho střežili pro výjimečnou chvíli. Chtěli jsme ho otevřít právě při nějaké slavnostnější události, aby to mělo patřičnou noblesu a vychutnat si každičký jeho doušek. Pak mi ale v pátek večer hlavou proběhla myšlenka, nač vlastně čekáme, když svým způsobem se dá oslavit každý obyčejný den, kdy se spolu večer potkáme doma a navzájem si vyprávíme co zajímavého nás ten den potkalo. I to přece stojí za oslavu. I to je výjimečná chvíle. Že jsme zdraví, spolu a máme spolu kde být a sdílet lásku. A jelikož máme pár kroků od domu Riegrovy Sady, kde nás často můžete potkat při večerních toulkách a kde to máme oba moc rádi, vzali jsme láhev, sedli si do trávy, pod koruny stromů, kde vál příjemný chládek, zatímco zlatavý opar mizel za horizontem stověžatý a slavnostně ji tam otevřeli.


 Porto Cruz Pink Rosé má nejen krásný design, ale voní a chutná po červeným rybízu, jahodách a malinách. Na léto ideální kombinace. 
Ideální v kombinaci s ... 


pečenými grenaille s rozmarýnem, olivovým olejem a himalájskou solí. Najdeš v bistru Happy Bean


Text a foto Czech Blondýn, Robert P.

Mohlo by se Vám líbit

2 komentářů