Jíst meruňkový knedlíky a milovat svý (ne)přátele

by - 02 srpna

Nohy do studený vody, to byl zaručený recept už mojí babičky, kterej nám všem z rodiny pomáhal přežít v letních tropických dnech, kdy nebylo na blízku jinýho osvěžení. Celý tělo během několika vteřin zalil blažený pocit úlevy a horko, stále ještě nás obklopující, bylo najednou o kousíček snesitelnější. Jednoduchej trik, kterej nás hodil do pohody a nepotřeboval jsi na něj nic víc, než studenou vodu, který měla babička, narozdíl od tý teplý, dostatek. 

Občas si říkám, že je škoda, že to takhle jednoduchý není i s ostatními věcmi. Že by stačilo napustit lavór vodou, sednout si s ním na dvorek a rázem by byly všechny problémy fuč, jako mávnutím kouzelného proutku.


Tak jako se naše cesty v určitým bodě protnou, je pochopitelný, že někdy dojde i k jejich rozpletení. Život si pro nás vybral jinou, snad zajímavější cestu a my se s tím musíme smířit. Zatímco jedno přátelství končí, za rohem již možná čeká nový, který nenahradí to, o který jsme přišli, ale zase nás něčím novým obohatí a vnese do našeho života svěží vítr a částečně bolavou ránu zalepí. A kdo ví, možná se časem stane silnějším, než to první. Pravý přítel se pozná podle toho, že cestou na toaletu zruší vaši objednávku třezalkovýho čaje a objedná vám místo toho filtrovaný kafe a višňový dort, protože vás zná a chápe, že máte jenom slabou chvilku a o žádný čaj nestojíte. Pravý přítel se pozná podle toho, že pokud se mu zdá být něco špatně, řekne to. Pravý přítel si nikdy nezačne nic s vaším bejvalým klukem a když už jo, řekne vám to a vy, jako pravý přítel, jim to budete přát. Pravý přítel nejen bere, ale i dává. Pravý přítel se nehledá snadno, ale někdy i celej život. A je obrovský štěstí, když je pravý přítel zároveň i vaším partnerem. Odhalit pravýho přítele není snadný, jako odhalit, kdo tvým pravým přítelem není. Ale ten pocit, když čelíš, ač kruté, ale upřímné realitě, je srovnatelný s pocitem, kdy před svým domem nasedneš na kolo, šlápneš do pedálů a svištíš z žižkovského kopce po kočičích hlavách, s větrem ve vlasech a vzrušením z rychlé jízdy, dolů Karlínským tunelem až k Vltavě, kde si smočíš nohy ve studený vodě!  

Dvě věci naplňují mysl vždy novým a rostoucím úžasem a úctou, čím častěji a více o nich člověk rozjímá; hvězdné nebe nade mnou a mravní zákon ve mně, německý filozof Immanuel Kant.


Pées: zrušili časopis, kterej jsem měl předplacenej a místo něj mi poslali Moji psychologii. Výstižné, jak se vyrovnat s takovou ztrátou.

Pépées: recept na meruňkový knedlíky najdeš pod stejnou fotkou na instagramu.

Text a foto Czech Blondýn, Robert P.

Mohlo by se Vám líbit

0 komentářů