Šťastný způsob života, jarní bouřka a kafe? Yes!

by - 10 června

Zbožňuju ty chvíle před bouřkou, takovou tou pravou, burácející bouřkou, kdy se venku zvedne vítr a ve vzduchu je cítit vůně vody. Ten okamžik trvá jen chvíli, než se ze zatažený oblohy spustí déšť a začne rytmicky bubnovat na střechy a stékat po oknech, jako slzy po tváři. Jedna taková jarní bouřka nás probudila v neděli ráno, když jsme byli ještě zachumlaní do peřin. Ospale jsme se jeden na druhýho podívali a usmáli se na sebe. Po slunci, který by se drze vkrádalo do naší postele tentokrát nebylo ani vidu, ani slechu, ale přesto mělo i tohle ráno svý kouzlo a neopakovatelnou atmosféru, na kterou se těžko hledaj ty správná slova. Možná ani tak nezáleží na tom, jaký je zrovna počasí, jestli prší nebo svítí slunko, když vstaneš z postele a první co vidíš, je tenhle nádhernej pohled na stověžatou. To pak vůbec nesejde na tom, jestli jsi vstal pravou nebo levou nohou, jestli jsi spal deset, šest nebo dvě hodiny, jestli je neděle, pondělí nebo středa, tenhle výhled pokaždý vyčaruje obdiv a pohladí na duši. Těším se, až si jedno klidný ráno, kdy nebudu nikam pospíchat, sednu na parapet s hrnkem voňavý kávy a budu rozjímat nad novým dnem. Nebo letní večer, ponořen do knihy, kdy mě nebude rušit troubení aut ani cinkot tramvají, který k tomu celýmu prostě patří a bez kterejch by to už nebylo ono.
⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤
Prostě šťastný způsob života
⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤⏤

Možná, že tím správným slovem pro pochopení onoho kouzelnýho nedělního rána, je slovo hygge. Hygge je atmosféra, která nás obklopuje, a vědomé prožívání štěstí. Hygge je když se schoulíš na pohovce s milovaným člověkem, když si s nejbližšími přáteli pochutnáváte na jídle, které jste společně uvařili, je to způsob bytí s lidmi, které máme rádi. Je to pocit domova. Pocit, že kotvíme v přístavu bezpečí, kde jsme chráněni před světem a kde si můžeme dovolit být sami sebou.
Stejnojmennou knihu, kterou jsem si před pár dny koupil a dělá mi teď společnost při kavárenským poflakování, napsal Meik Wiking, výkonný ředitel Institutu pro výzkum štěstí v Kodani. O Dánsku se často říká, že je nejšťastnější zemí na světě a já ho mám už dlouho na svým seznamu míst, kam bych se chtěl jednou podívat. Názory, jako jsme tím, co jíme, žít přítomným okamžikem, nejlepší věci na světě jsou zadarmo, na horkém šálku kávy v dlaních je něco uklidňujícího, jsou mi víc než blízký a proto má Huggy už teď čestný místo v mý malý knihovně.

VisitInn Café ❤

Text a foto Czech Blondýn

Mohlo by se Vám líbit

0 komentářů