Večer s Kitchen Story | Recept na zapečené ovoce s drobenkou

by - 23 května

Žádná láska není opravdová, jako ta k jídlu. Říká se. Alespoň pro ten večer to platilo dvojnásob.


Jídlo miluju, ale jeho příprava pro mě byla odjakživa magií a kuchyň španělskou vesnicí. Sice jsem poslední rok vyzkoušel pár receptů a zjistil, že trouba nemusí sloužit jen jako další úložný prostor, přesto se v kuchyni ještě dlouho nebudu cítit doma, jestli vůbec někdy. Ale rád posunuju svou hranici a rád se učím novým věcem. Pozvání na večeři s Kitchen Story jsem proto neodmítl, i když jsem si chvílemi říkal " proboha co já tady dělám? ", poznat Mariku s Jiřím osobně bylo pro mne silnější.

Jejich pokrmy voní poctivými a přírodními ingrediencemi a jídlo je pro ně víc než srdeční záležitostí. Mají jeden z nejoblíbenějších českých food blogů a v září vydají svou první kuchařku. Vaří, protože je to baví, nezištně a s pokorou. Marika a Jiří aneb nejslavnější čeští Manželé v kuchyni proměnili jeden obyčejný květnový večer v neobyčejný gastronomický zážitek.Recept na zapečené ovoce s drobenkou


Ingredience
100g jahod
80g rebarbory
30g třtinového cukru
1/2 vanilkového lusku
máslo na vymazání formy

Na drobenku:
30g másla
30g třtinového cukru
60g pohankové mouky
15g mletých mandlí
2 lžíce mandlových lupínků
špetka soli
lžička rumu

Postup:
Troubu rozehřej na 180 stupňů. Pečící formu vymaž máslem. Jahody dobře omyj, zbav zeleného stonku a překroj na 4 dílky. Rebarboru je třeba také umýt a zbavit tvrdé slupky. Pokud máš rebarboru mladou, loupat ji nemusíš. Nakrájej ji na menší plátky a smíchej s jahodami. Pak je vlož do připravené formy a zasypej třtinovým cukrem. Z poloviny vanilkového lusku špičkou nože vyber se středu vyber všechna semínka a rozprostři je k ovoci. Ve zvláštní misce si připrav drobenku. Máslo smíchej s cukrem, mandlemi, špetkou soli a lžičkou rumu. Rukama dobře promíchej a vytvoř drobenku, kterou posypej ovoce. Hotovou směs dej zapéct do trouby na 30-40 minut.

Text Czech Blondýn
Foto #chutzazitvic 

Mohlo by se Vám líbit

1 komentářů