Novinky z posledních dnů: Book Therapy a opening Deelive

by - 21 května

Knihy a káva, můžou mít tyhle dvě věci něco společnýho? Můžou. Třeba knihkupectví Book Therapy, který si založila v Římské ulici na Vinohradech Petra Caudr se svým manželem Jiřím. Vášeň pro literaturu tady cloumá z každýho koutu. S hledáním jejich vysněnýho knihkupectví jim pomohla právě káva. Když šli jednou do svý oblíbený japonský cafeterie Momoichi, všimli si, že hned vedle je prostor, v minulosti patřící večerce, k pronájmu. Slovo dalo slovo a zanedlouho už interiérem vlály dlouhý černý police, sněhobílé zdi, surový betonový pult a dřevěný stoly, s řemeslnou výpomocí od ateliéru​ Vobouch bylo hotovo za neuvěřitelný dva měsíce a výsledek potěší svou vzdušností, chytrým uspořádáním a prezentací jednotlivých knih. Každý výtisk tu má svý místo. Zastoupeny jsou zde převážně knihy a magazíny v anglickým jazyce, od módy a designu počínaje přes architekturu, umění, erotiku a jídlo konče. Najdeš tady známý Cereal, Kinfolk, Gentlewoman, Modern Living, ale i méně známý Oak nebo Open House.
Book Therapy je založen na perfektním zážitku při návštěvě, fyzickém kontaktu s knihou a její vůní, osobním doporučení...
Pod svými křídly má tenhle mladý manželský pár ještě další projekt a to značku dárkových předmětů Lípa.
Udělej to jako my a cestou z Náplavky běž kolem Smetanova nábřeží, kde se stav v kavárně s galerií Smetana Q. Vůbec není pravda, že obsluha je tady nepříjemná, k nám se kluci po celou dobu chovali pozorně a příjemně. Navíc osmnáctýho tady proběhl opening Deelive, prodejní galerie českýho designu a showroom s českými módními návrháři. A to chceš vidět!

Kytky kdykoli a kdekoliv. Květinářství Metamorphosis, Haštalská 3.Text a foto Czech Blondýn

Mohlo by se Vám líbit

0 komentářů