Mezi Srnky

by - 27 března

Březen byl doslova měsícem objevování. Po Smetana Q a Bella Vida Café, jsem si konečně našel čas i na kavárnu Mezi Srnky. Prostor týhle vinohradský kavárničky velikostí zrovna neoplývá, ale na první pohled zaujme kuchyňská linka, šikovně umístěná podél jedné ze stěn, díky tomu si chvílemi připadám jako v kuchyni svých známých někde na vesnici. V místnosti jsou tři mosazný stoly, který už něco pamatují, ale svým vzhledem přispívají k domácí atmosféře, tak jako židle, každá jiná. Tím, že jsou všechna místa u sebe, se můžeš u dobrý kávy seznámit s někým novým a to je víc než fajn. Použití dřeva v interiéru je, dle mýho osobního názoru, vždy sázka na jistotu! Po boomu minimalismu příjemná změna. 

Sedám si k oknu, protože miluju pozorovat ruch na ulici a u sympatický slečny si objednám kávu a jelikož zrovna odbila jedenáctá dopoledne, tak i pokrm, pro uspokojení kručícího žaludku. Výběr je jednoduchý, protože v nabídce, co se mění každej den, je jedna polévka a jeden hlavní chod. Vyhrává polévka. Mám rád, když není lístek zbytečně přeplácaný a můj výběr je rychlý, nemusím dlouze vybírat co dobrýho si dát. 

Mezi Srnky je jedna z mála kaváren, která je denně aktivní na facebooku a dbá i na vizuální podobu jídla. Přiznávám, že k návštěvě mě zlákaly právě fotografie pokrmů, který se na stěně každej den objevují a já se nad jejich prohlížením mlsně oblizuju. Jasný důkaz, že nezáleží jen na tom, jak jídlo uvaříš, ale i jak ho naservíruješ. Kuchyni tu prezentují jako multikulturní a snaží se maximálně využít sezónní potraviny. Zatímco jeden den si můžeš pochutnat na houbách shitake nebo dýňovým hummusu, na svý si přijdou i milovníci koprovky s trhaným hovězím masem, pečeným bramborem nebo domácích koláčů. 

A jestli ti název něco připomíná, nejsi daleko od pravdy. Dřív tu totiž byla kavárna Mezi zrnky. Je až s podivem, co dokáže jedna změna písmene.

Text a foto Czech Blondýn
Mohlo by se Vám líbit

0 komentářů