Nejkrásnější bazény světa

Bali, Nový Zéland a Mykonos - co mají tyhle tři místa společného? Nejkrásnější bazény světa. Jestli existuje někde na zemi ráj, tak je to rozhodně tady! Úchvatná příroda, luxusní resorty, dechberoucí výhledy. 


Street style SS17

Co přinesl nejnovější street style v Miláně, New Yorku nebo Paříži? Opět spoustu nápadů, jak zvládnout léto stylově. Co nás baví nejvíc? Ukázka v galerii. Must have jsou růžový tenisky, ty já prostě musím mít!! #posedlost

Czech Blondýn 

Jak se naučit anglicky

V minulým příspěvku jsme spolu vyřešili (alespoň doufám) co potřebuješ udělat ještě předtím, než poletíš do New Yorku a na konci článku jsem nakousnul, že bych byl moc rád, kdyby se mi podařilo přemluvit mou kamarádku Moniku, která do NYC odletěla, aby se stala součástí mýho blogu. Díky ní taky první článek vznikl. To se mi nakonec povedlo, ale protože má teď období workhard, v New Yorku je asi cca tři týdny, na její první článek si ještě chvíli musíme počkat. To ale nevadí, protože já jsem zatím přemýšlel a došel k závěru, že z toho udělám novou rubriku, do který budu psát všechno, co se bude týkat USA. A nedílnou součástí je angličtina.


Je jasný, že když chceš cestovat po Americe, musíš umět perfektně anglicky. Buď jsi měl štěstí a rodiče tě jako dítě přihlásili do anglický školky, takže teď šprechtíš bez stresu, nebo jsi z 90% ten, kdo se učil angličtinu až na škole a stejně kromě pár frází nic neumíš, protože sis myslel, že ti bude k životu stačit tvůj mateřskej jazyk. Nebo tu je ještě jeden případ, že ses ji vždycky naučit chtěl, ale nemáš na ni hlavu. Někomu jde matika, chemie, někdo je zase talent na jazyky. Já smutně konstatuju, že nemám talent ani na jeden z vyjmenovaných předmětů. Tak jak je možný, že anglicky umím? 

Jsou dvě varianty. Buď si zaplatíš soukromou učitelku, která tě bude 1-2x týdně doučovat, ale ty se na to pro svou pohodlnost a lenost stejně vykašleš, nebo je tady jazyková škola Empire. Vyučuje angličtinu tak, že simuluje cizojazyčné prostředí. Ty jsi tak doslova hozen do vody a buď plaveš nebo se utopíš. V praxi to znamená, že studenti jsou nuceni spolu komunikovat výhradně jen v cizím jazyce. Mluvit, mluvit a mluvit, to je základ úspěchu a i já jsem se tak naučil anglicky. Zní to možná drsně, ale slibně. Zakladatelka Adéla Masaryková k tomu dodává: 

„Zjednodušeně řečeno, metoda spočívá v principu rychlých odpovědí. Hodina zdánlivě vypadá, jako když spolu lidé jen tak nezávazně klábosí. Ve skutečnosti jde o řízenou konverzaci, jejímž hlavním cílem je intuitivnost a spontánnost: Muset odpovídat bez dlouhého promýšlení a překládání odpovědi v hlavě. Zkrátka naučit studenta přepnout do jiného, anglického módu, byť v základních větách.“ 


To nezní tak špatně, že? Máte někdo s jazykovou školou Empire zkušenosti?


Možná tě škola nebaví a je pro tebe lepší varianta číslo jedna, teda soukromý učitel. Když už, tak si o něm co nejvíc zjisti. Kolik studentů před tebou už anglicky naučil, kde se on jazyk naučil, jestli je to rodilý mluvčí, jak hodina probíhá.

Czech Blondýn 

I Need Coffee

O kavárně a čajovně I Need Coffee jsme už nějakou dobu věděli, ale neměli jsme doposud chuť na nový podniky, hodně jsme si oblíbili Cacao a tak jsme mu zůstávali chvíli věrní. Jednoduše jsme byli trochu přesycení a užívali si, že chodíme tam, kde to známe a víme, co můžeme očekávat. Až včera jsme se ocitli na Karlově náměstí a náhodou si na I Need Coffee vzpomněli.Interiér malé kavárny je v minimalistickým berlínským stylu, na schůzky a dlouhý vysedávání to tady není, spíš na kávu s sebou, ale když máš štěstí, můžeš posedět na vysokých stoličkách lemující výlohy. Ceny odpovídají kvalitě. Na ochlazení v letních dnech tady mají výbornej Ice Tea. K zakousnutí nabízí raw tyčinky, kokosky nebo cookies. Je to jedna z dalších super kaváren, kterých je už ale po Praze tolik, že níčím nepřekvapí.Ale za jednu návštěvu ( možná i dvě ) stojí...

Czech Blondýn 

Rozdíl mezi klukem a mužem

V každém dnešním moderním pánském magazínu narazíš na průvodce aktuální módou. Chlapci, kteří sotva dokončili střední školu, oblečení v saku, na nohou rámový boty Loake nebo Friendly Suits (nevím, co je zrovna víc trendy), ze kterejch si ostatní chlapci, kteří taktéž sotva ukončili střední školu, berou příklad a naivně si myslej, že jim k tomu, aby se z nich stal muž, stačí vlastnit jeden dřevěnej motýlek, kvalitní boty, nejlíp samozřejmě značky Loake nebo Friendly Suits, dokonale padnoucí košili a oblek. Co už ale ze stránek časopisu a internetu nikdy nevyčteš je fakt, že mužem, Tě nedělá oblečení, ale Tvoje vystupování a chování. Můžeš mít na sobě značkový drahý oblek, ale pokud se budeš chovat jako vesnickej buran, u stolu v restauraci žrát jako prase, neumět správně používat příbor a mluvit jako dlaždič, muž, nebo chceš-li gentleman, z tebe nikdy nebude.


Já tohle škatulkování skupin nesnáším, vidím jen dva rozdíly - kluk a muž. Jakej je mezi nimi rozdíl? Následující body jsem nevymyslel, ale musel alespoň předat dál...

 1. O kluky se starají maminky. Muži se starají o své maminky.
 2. Kluk koupí ženě fast food. Muž ženě koupí oběd.
 3. Kluk hraje hry. Muž hraje poker.
 4. Kluk má rád EDM. Muž REM.
 5. Kluk u žen preferuje DD. Muž Ph.D.
 6. Kluk se má hodně co učit. Muž učí.
 7. Kluk mluví. Muž naslouchá.
 8. Kluk se má rád. Muž upřednostňuje ženu.
 9. Kluk se rád dívá na porno. Muž vlastně ale také.
 10. Kluk má rád M&M’s. Muž má rád S&M.
 11. Kluk má mokré sny. Muž dokáže ženu udělat vlhkou.
 12. Kluk dělá co je lehké. Muž co je správné.
 13. Kluk rád dostává. Muž rád dává.
 14. Kluk má SWAG. Muž má gentlemanské kvality.
 15. Kluk toho hodně napovídá. Muž činí.
 16. Kluk ho dokáže pro ženu postavit. Muž ženě postaví dům.
 17. Kluk řídí Imprezu. Muž Audi.
 18. Kluk se ženy ptá na míry. Muž na telefonní číslo.
 19. Kluk nosí teplákovou soupravu. Muž nosí oblekovou soupravu.
 20. Klukovi se tenhle seznam nebude líbit. Muž ho bude sdílet.
Blogů o pánský módě je spousta, ale kde najít nějaký užitečný tipy na chování a vystupování na veřejnosti?

Two Gentleman, příručka moderního gentlemana.
Pravý Gentleman 
Muži v Česku
StylForum.cz

Marek

Co potřebuješ vědět, než poletíš do New Yorku

Moje kamarádka Monika odletěla na rok do New Yorku. A mě napadlo o tom napsat článek, protože jsem jí se spoustou věcí pomáhal, a třeba se tyhle informace budou někomu hodit, kdo se do Velkýho jablka chystá podívat. Byly to nervy, několik nocí jsme nespali, ale když jsem potom viděl její spokojený výraz na letišti, stálo to za to! Je to docela zdlouhavej proces, teda aspoň pokud tam letíš na víc jak tejden, ale NYC je město neomezenejch možností. Pokud tě navíc magicky přitahuje, nějaký formuláře a běhání po úřadech tě nemůžou od tvýho snu odradit.


Letenky a odbavení 

Do New Yorku létá z Prahy devítihodinový přímý let společnosti Delta Air Lines s přistáním na letišti Kennedyho. Letenky se pohybujou v cenové relaci kolem 17 tisíc kaček, kdy už je v ceně i zpáteční letenka, ale dají se sehnat i levnější, třeba z Kodaně nebo Amsterdamu za 11 tisíc. Před odbavením, ale i po něm, v Praze i v New Yorku, tě čeká menší výslech typu, proč tam letíš, co tam budeš dělat apod. Podotýkám, že nevím, jak je to, když se letí do NY třeba na týden nebo dva, vzhledem ale k častějším teroristickým útokům to bude asi stejné. Proto musíš být na letišti nejmíň dvě hodiny před odletem. Na letišti v USA se připrav na imigrační kontrolu, která má zamezit vstup lidem, kteří mají v úmyslu v zemi nelegálně pracovat nebo páchat jiné trestné činnosti. 

Zavazadla 

U každé letecké společnosti je to s váhou zavazadel jinak, ale u Delta Air Lines a u Českých aerolinek jsou povoleny následující míry: příruční zavazadlo může mít max. 8 kg. o velikosti 50x40x20 cm. a tkzv. zapsané zavazadlo, který je na palubě letadla taky, ale nemáš k němu přístup, max 23 kg. Kufr si pro jistotu omotej lepící páskou a nezapomeň na kartičku se svým jménem, adresou a emailem. Výměnou za zavazadlo dostaneš palubní vstupenku neboli boarding pass, kterej si pečlivě uschovej, neboť ho budeš potřebovat u osobního odbavení. 

Vízum 

Důležitým bodem, bez kterýho se do USA nepodíváš je vízum. V dnešní době si už vystačíš s biometrickým pasem a cestovní registrací Esta. Přes internet vyplníš formulář, zaplatíš poplatek a můžeš vycestovat. Na velvyslanectví a na pohovor musíš tehdy, pokud ti cestovní registrace ESTA schválena nebyla, do USA cestuješ za pracovním nebo studijním pobytem nebo na víc jak 90 dní. Velvyslanectví USA najdeš v Praze na Malé Straně. Víc info, ceny, co všechno budeš potřebovat s sebou a informace o pohovoru najdeš na tomhle odkaze. Není toho zrovna málo a je to asi ta nejmíň příjemná záležitost.


Snad jsem na nic důležitýho nezapomněl. Kdyby jo, klidně mi to napiš do komentářů.

New York je i mým snem a já tajně doufám, že se mi někdy splní. Pokud se mi Moniku podaří ukecat, můžeš se na blogu brzy těšit na její první post, právě z NYC. Dej nám vědět, jestli bys o takový články měl zájem ;)

Czech Blondýn 

50 věcí, co o mně (možná) ještě nevíteMám rád blešáky, kde se dá sehnat značkový oblečení za malej peníz.


1. 


Nemám rád metro. Je to sice nejrychlejší způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B, ale já se mu vyhýbám jako čert kříži.


2.


Řidičák jsem si udělal (až) ve dvaceti.


3.


Miluju kávu a denně vypiju minimálně tři šálky kofeinu.


4.


Mám panický strach z pavouků. 


5.


Nesnáším komáry. Každý večer hystericky kontroluju ložnici, abych mohl jít v klidu spát.